top of page

З В І Т

директора закладу дошкільної освіти

 (ясла-садок) «Веселка» с.Джулинка

Джулинської сільської ради

Думанської Ганни Віталіївни

  за 2022 – 2023 навчальний рік

перед педагогічним колективом та громадськістю

● Звіт складено відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно- технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

● Зміст звіту розроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педколективом та громадськістю».

Мета звітування:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління закладом дошкільної освіти.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом дошкільної освіти.

  Система управління  закладу дошкільного освіти (ясла-садок)  «Веселка» с.Джулинка Джулинської сільської роади будується відповідно до нормативно-правової бази, яка забезпечує реалізацію державної політики в галузі дошкільної освіти зокрема: Конституція України, Закони  України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону праці», «Положення про заклад дошкільний освіти» тощо. В закладі створено реєстр нормативно–правових документів, що регламентують роботу всіх служб закладу. Головними документами закладу є Статут ЗДО, затверджений рішенням 5 сесії Джулинської сільської ради 28.01.2021 №5/3 та План роботи ЗДО на 2022-2023 навчальний рік, схвалений педагогічною радою та затверджений директором ЗДО.

 

І. Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації освітньо-виховного процесу.

Створення умов для забезпечення рівного доступу

для здобуття якісної освіти

   Засновником закладу дошкільної освіти (ясла-садок)  «Веселка» с.Джулинка є Джулинська сільська рада, яка здійснює його фінансування, матеріально-технічне забезпечення, харчування та медичне обслуговування. Відділ освіти, культури і спорту Джулинської сільської ради  є безпосереднім керуючим органом, він здійснює координуючу та контролюючу функції. ЗДО „Веселка” с.Джулинка розпочав функціонування у 1983 році. Групові приміщення забезпечені необхідними меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

    Освітній процес в закладі спрямований на реалізацію завдань інваріантної частини Базового компоненту дошкільної освіти України засобами комплексної освітньої програми «Дитина» та парціальними програмами для реалізації варіативної складової Базового компоненту. Головною метою роботи ЗДО є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Директор, забезпечує:

- реалізацію державної політики в галузі освіти через педагогічні ради, загальні збори членів трудового колективу та батьківського комітету;

- діє від імені закладу, представляє його в усіх державних органах, на підприємствах, в установах та громадських організаціях;

- у межах своєї компетенції видає накази, обов’язкові для виконання працівниками закладу;

- приймає на роботу технічний персонал та звільняє з посади закладу при потребі.

   У цьому році наш заклад відвідувало 96 дітей. Групи комплектуються переважно у серпні-вересні за віковими ознаками.  Черга відсутня. Режим роботи ЗДО (ясла-садок) «Веселка» с.Джулинка: щоденно з 08.00 до 17.00. Аналіз комплектування груп за нормами та середні показники фактичного комплектування груп в ЗДО с.Джулинка за звітний період вказує, що середньорічне відвідування дітьми дошкільного закладу складає 55%, що не виходить за межі граничної наповнюваності груп. Низький відсоток відвідування зумовлений роботою в умовах адаптивного карантину та воєнного стану. На даний час у закладі функціонує 4 групи, з них: 1 група раннього віку, 3 групи дошкільного віку.  

   На території закладу наявні 4 ігрових майданчиків та спортивний майданчик, квітники, городи, фруктовий сад. Все обладнання відповідає вимогам та нормам.

   Для здійснення освітньої діяльності оснащені 4 групових кімнати (до складу кожної входить: групова, спальня, роздягальня, туалетна кімната, буфетна зона). Є музична та спортивна зали, кабінет медичної сестри, ізолятор, методичний кабінет. В садочку створені умови для всебічного розвитку дітей. Багато зусиль докладають педагоги до створення  розвивально-ігрового середовища, естетичного і привабливого оформлення груп та приміщень. Завдяки спільній роботі вихователів та батьків, предметно-ігрове середовище усіх приміщень відповідає санітарним, функціональним  та естетичним вимогам сьогодення.

   З 2014 року в ЗДО «Веселка» забезпечено роботу електронного реєстру вихованців «КУРС Дошкілля», де введені дані про контингент вихованців та працівників.  Дані КУРСУ оновлюються щомісяця. Створено соціальний паспорт родин пільгових категорій. У нашому закладі виховуються 18 дітей з багатодітних родин, 2 дітей, батьки яких є учасниками АТО, 1 дитина з малозабезпеченої родини. Всі сім’ї, які підпадають під будь-які пільги, надали відповідні документи.

 

Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій в освітній процес

 

  Зміст, форми та методи виховання і навчання, використання педагогічних інноваційних технологій та методик, рівень матеріально-технічного забезпечення, навчально-методичної бази та медико-соціальних умов забезпечують належний рівень освітнього процесу та оптимальні умови для повноцінного перебування  дітей в закладі. Для регламентації діяльності колективу у закладі працює методична служба. Освітній процес здійснюється на основі забезпечення умов для повноцінного виховання і розвитку дітей дошкільного віку.

  Стратегія розвитку закладу розрахована на 2023-2030 роки та спрямована у площину цінностей особистісного розвитку, варіативності і відкритості дошкільного закладу, зумовлює модернізацію освітнього процесу, змісту, методів, форм навчання. Основним стратегічним баченням розвитку закладу  є створення та розвиток закладу під гаслом «Все краще – дітям», що передбачає подальше функціонування закладу, у якому не лише здобувається освіта та формуються компетентності, а й створюються умови, за яких кожна дитина має рівні можливості, може реалізувати свої індивідуальні здібності, реалізувати себе як особистість, почувати себе вільно, щасливо, безпечно.

  Виходячи із аналізу позитивних та проблемних моментів при розв’язанні завдань поточного навчального року, враховуючи недоліки та досягнення, колективом ЗДО „Веселка” с.Джулинка було визначено наступні цільові пріоритети:

  • Формування навичок основ безпеки під час воєнного стану. Основи здоров’я. Безпека життєдіяльності;

  • Національно-патріотичне виховання;

  • Розвиток мовлення.

   Злагоджена, творча робота педагогічного колективу дала змогу створити в дошкільному закладі сприятливі умови для ефективної освітньої роботи. Вихователі, разом з батьками провели роботу над створенням відповідного розвивального середовища в кожній віковій групі, подбали про те, щоб воно було зручним, відповідало віку дітей, сприяло розвиткові природної цікавості дошкільника, забезпечувало умови для набуття навичок практичного життя, надавало малюкам свободу вибору, забезпечувало гармонійні відносини між вихователями, дітьми та навколишнім світом, налаштовувало на позитивні емоції, розвивало здібності дошкільнят, відповідно до їх нахилів та уподобань. Членами творчої групи в цьому навчальному році було продовжено роботу щодо впровадження та розповсюдження сучасних інноваційних освітніх технологій, підвищення якості дошкільної освіти та професійної майстерності педагогів; вдосконалення науково-методичного забезпечення освітнього процесу; виявлення та поширення передового педагогічного досвіду; підтримка творчих педагогів. Було створено та переглянуто презентацію щодо використання інтелектуальних карт, моделювання в навчанні переказу казок і коротких оповідань у поєднанні методики Н.Гавриш з іншими інноваційними технологіями (паличками Кюїзенера, квадратами Воскобовича, блоками Дьєнеша); проведено семінар « STREAM – освіти для дошкільників»; в лютому місяці відбувся круглий стіл щодо формування та поповнення банку даних про інноваційні технології в галузі дошкільної освіти, проаналізовано з членами творчої групи ефективність проведеної роботи за рік.

   Отже, слід зазначити, що робота педагогічного колективу проводилася на достатньому рівні, її результатом є такі показники:

–  підвищення педагогічної майстерності, творчого потенціалу педагогів;

–  високий рівень вихованості та розвитку дітей;

–  сприятливий психологічний клімат у колективі.

–  проводиться певна робота щодо підвищення зовнішнього іміджу закладу.

За підсумками роботи колективу під час   навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.

   Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.

                            Участь у конкурсах, акціях, проєктах:

Фестиваль «Рух заради здоров’я», День української хустки, конкурс «Збережімо грунти рідної України», акція «Озеленення України», акція «Ангели пам’яті», проєкт «Пташиний дивограй», Всеукраїнський урок доброти. З травня наш заклад бере участь у реалізації проєкту «Забезпечення безперервності навчання дітей дошкільного віку  в умовах кризи в Україні», який реалізу. ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у рамках партнерства з Міністерством освіти і науки України з Дитячим ООН (ЮНІСЕФ в Україні. Садочок отримав ігрове обладнання для організації та проведення пізнавальних занять для дошкільників.

                                        Якість реалізації освітньої роботи

 

   Колектив працює над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу і тому у нас є власний сайт та група у соціальній мережі фейсбук. Інформація розрахована, в першу чергу, на батьків наших вихованців, а також на колег зі всієї України. На нашому сайті ви зможете:

- дізнатися останні новини нашого закладу дошкільної освіти та його досягнення;

- знайти інформацію про дитячий садок та його колектив;

- ознайомитися із життям дітей у групах;

- прочитати поради фахівців: вихователя-методиста, вихователів, психолога, інструктора з фізкультури, музичного керівника та медичної сестри; переглянути фотоматеріали.

  Протягом року в методичному кабінеті продовжувалась робота з накопичення інформаційних науково-методичних матеріалів в яких висвітлюється питання впровадження положень БКДО, розробки тематичних циклів та їх наочно-дидактичне забезпечення.

   Ми вдячні всім батькам, які допомагають нам у проведенні ремонтних робіт у групах, на території ЗДО, придбанні іграшок, дидактичних матеріалів, створюють затишок та комфорт для дітей, все те, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту дітям .

 

Вжиті заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку

   Робота з дітьми, що не охоплені дошкільною освітою носить систематичний характер. Проведено обстеження мікрорайону на наявність дітей дошкільного віку, про що видано відповідний наказ по закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Веселка» с.Джулинка.

   Відповідно до річного плану роботи на 2022-2023 навчальний рік у квітні – травні 2023 року проведено дослідження рівня сформованості компетенцій дітей дошкільного віку за освітніми напрямами інваріантного складника стандарту дошкільної освіти.

Мета моніторингу:

- виявлення рівня відповідності результатів освітньої діяльності ЗДО

стандартам і вимогам дошкільної освіти.

Завдання моніторингу:

- отримати об’єктивну інформацію про якість організації освітнього процесу;

- прогнозувати шляхи його поліпшення;

- безперервно спостерігати за динамікою розвитку в ЗДО, своєчасно виявляти

зміни і ті фактори, які викликають ці зміни;

- підвищувати мотивацію співробітників в галузі забезпечення освітніх

послуг.

Змістом Базового компонента дошкільної освіти визначено освітні напрями

через організацію педагогами базових видів діяльності, які збагачують досвід

дитини та реалізуються як особистісне надбання дитини (результат розвитку).

З метою проведення цілеспрямованого обстеження рівня засвоєння

програмового матеріалу дошкільниками відповідно до 7 освітніх напрямів

Базового компоненту вихователем-методистом та вихователями було проведено дослідження, щодо оцінки досягнень дітей дошкільного віку за картою компетенцій. Статистичну обробку даних вивчення стану сформованості життєвих компетенцій педагоги здійснювали за критеріями, чітко визначеними за кожним підрозділом програми.

Отримані дані аналізувались за принципом природної достатності. Такий підхід до оцінювання даних зрізів дозволяє аналізувати якість освіти дітей і якість освітнього процесу в ЗДО та своєчасно реагувати на недоліки в роботі з розвитку тих чи інших освітніх напрямів.

В результаті діагностики з’ясовано, що освітня робота з дітьми планується і

проводиться відповідно до чинної нормативно правової та методичної бази

дошкільної освіти. Результати, отримані під час вивчення освітнього процесу у 3 дошкільних групах, свідчать про те, що робота ведеться на належному рівні.

Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей.

У всіх групах створене доцільне розвивально-предметне середовище з

відповідними осередками для проведення організованої та самостійної діяльності дошкільнят, яке забезпечує різні види їх активності.

Моніторинг засвідчив, що більшість дітей дошкільного віку володіють

знаннями і навичками відповідно до освітніх напрямів Базового компонента та вимог освітньої програми від 2 до 7 років «Дитина». Середнє значення якості освіти по закладу  відповідає середньому рівню.

Моніторинг знань, умінь та навичок за напрямами розвитку у дітей дошкільного віку показав, що найкращі результати належать таким освітнім

напрямам, як: «Особистість дитини» - 70.7%, «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» - 68.5%, «Дитина у соціумі» -67%. Найнижчі показники належать таким освітнім напрямам: «Дитина в світі мистецтв» - 62.7%, «Мовлення дитини» –63.1 %, «Дитина в природному довкіллі» - 64.3%.

Резервом в роботі педагогічного колективу є:

- ефективне використання потенціалу різних моделей організації освітнього

процесу із застосуванням сучасних інноваційних технологій, що

відповідають особливостям розвитку кожної дитини ЗДО;

- здійснення компетентнісного та діяльнісного підходу до організації

освітнього процесу для отримання відповідних компетентностей;

- впровадження дієвих форм партнерської взаємодії з родинами щодо

створення універсального розвивального(ігрового) середовища на засадах

особистісно зорієнтованого, інтегрованого принципу організації освітнього

процесу;

- оптимізація роботи щодо комунікативної компетентності, у різних формах

конструктивної взаємодії дитини.

.

   За результатами визначення рівня сформованості компетентностей дітей старшого дошкільного віку можна зробити висновок, що матеріал за всіма освітніми напрямами засвоєний на належному рівні.

   Окрім загальної позитивної тенденції зростання рівнів досягнень дітей, також простежується позитивна динаміка змін кожної дитини. Кожна дитина в певній мірі реалізувала свій потенціал, вона жила та діяла на рівні своїх оптимальних вікових та індивідуальних можливостей. Це свідчить про те, що педагоги зуміли відшукати найефективніші для кожної дитини індивідуальні освітні траєкторії.

 

                               Організація роботи з сім’ями вихованців

   Взаємодія з сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в організації освітньої  роботи з дітьми.  Педагогічний колектив використовував для цього різні активні форми співпраці: батьківські збори; індивідуальні консультації різних спеціалістів; виставки робіт дітей, батьків та вихователів, участь батьків у підготовці та проведенні свят , «зелені десанти»; онлайн – спілкування, спілкування з допомогою вайбер груп, спілкування у групах під час карантинних обмежень.

   Педагогічний колектив та батьки вихованців – це єдиний живий організм, об’єднаний спільною метою та високою відповідальністю. Батьки допомагали вихователям у створенні ігрових осередків, озелененні груп, упорядкуванню майданчиків. Хочу подякувати родинам наших дітей за допомогу в організації освітнього процесу, за створення затишку на території та у приміщенні ЗДО. Через оголошення адаптивного карантину у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, воєнним станом, батькам заборонено вхід у приміщення дошкільного закладу. Вся робота проводилася на вулиці – в години ранкового прийому, та ввечері, коли дітей забирають додому. В кожній групі створені Viber групи, де вихователі доносять до батьків новини, запрошують до онлайн участі в тих чи інших заходах, публікують фото та відео звіти дитячих свят, занять, мистецьких робіт. На нашому сайті також постійно оновлюється інформація для батьків. Батьки залишаються активними учасниками виставок, міні проєктів, які організовуються в закладі. А також, вони беруть безпосередню участь в створенні та зміцненні матеріально-технічної бази закладу.

 

ІІ. Вжиті заходи щодо забезпечення закладу дошкільної освіти  кваліфікованими педагогічними кадрами

    Освітній процес у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Веселка»  с.Джулинка забезпечують кваліфіковані спеціалісти: директор та вихователь-методист,  інструктор з фізкультури, 6 вихователів. Всі педагоги проходять атестацію раз в 5 років.  На даний час колектив складається з 20 осіб, з них 13 обслуговуючого персоналу.

  Слід відмітити, що адміністрація створює належні умови для постійного підвищення кваліфікаційного рівня, педагогічної майстерності, розвитку творчого потенціалу кожного вихователя через різноманітні форми навчання. Безперервне вдосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних кадрів ЗДО відбуваються завдяки курсовій перепідготовці на базі КВНЗ «ВАБО». Згідно перспективного плану на курсову перепідготовку у 2022 році було направлено вихователя-методиста.

   Метою атестації педагогів стала активізація та розвиток творчої професійної діяльності педагогічних працівників, підвищення їх рівня професійної відповідальності за результати розвитку, навчання і виховання дітей, забезпечення соціального захисту компетентної педагогічної праці педагогічних працівників закладів, які підлягають атестації у поточному навчальному році.

   Відповідно плану атестації та річного плану роботи на 2022-2023 навчальний рік проведена атестація педагогічних працівників атестаційною комісією ІІ рівня. Атестовано згідно плану вихователя-методиста на відповідність займаній посаді.

   Атестація   здійснювалася на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації, педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності вихователя-методиста шляхом проведення аналізу освітнього процесу з урахуванням думки колег, батьків та адміністрації, відвідування режимних процесів.

   За результатами атестації:

  • Костюшина О.В. – відповідає займаній посаді та раніше присвоєній  кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії».

   Робота з соціального захисту в закладі координується профспілковим комітетом, який є зв’язуючою ланкою між адміністрацією та колективом. В Колективному договорі між адміністрацією та профспілковим комітетом є перелік посад працівників з ненормованим робочим днем, яким надається додаткова відпустка до 7 календарних днів, жінкам, які мають 2-х і більше дітей віком до 15 років надається додаткова відпустка 10 календарних днів. Згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку, де є окремий розділ «Заохочення за успіхи у роботі», наші працівники за сумлінне виконання посадових обов’язків та бездоганну працю отримують моральне та матеріальне заохочення. В закладі належна увага приділяється питанням з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Робота ведеться з усіма учасниками освітнього процесу. Працівники ЗДО двічі на рік проходять медичний огляд. Працівники, які знаходяться в декретній відпустці, отримують із Фонду соціального страхування одноразову допомогу при народженні дитини і оплачувану відпустку по догляду за дитиною до 3-х років. Всі працівники, які хворіють, отримують згідно листків непрацездатності допомогу по тимчасовій втраті працездатності. Всі працівники мають щорічну відпустку.

 

ІІІ. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти

Залучення додаткових джерел фінансування закладу дошкільної освіти та їх раціональне використання

   Як директор, основну увагу  приділяю   зміцненню та оновленню матеріально-технічної бази, розвитку методичної служби, покращенню харчування та медичного обслуговування в ЗДО .

   Слід відзначити, що враховуючи складні соціально-економічні умови, адміністрація закладу проводить ефективну роботу зі спонсорами, щодо зміцнення та поновлення матеріально-технічної бази.

   Залучення додаткових джерел фінансування здійснювалось згідно Статуту закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Веселка» с.Джулинкам Джулинської сільської ради, яким передбачено отримання коштів від батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування та цільові внескифізичних і юридичних осіб, інші кошти не заборонені законом.

   За рахунок спонсорських коштів було придбано:

  1. Столики дитячі – 10 штук;

  2. Стільчики дитячі – 80 штук;

  3. Ковдри дитячі – 50 штук;

  4. Ялинка новорічна, іграшки, мішура;

  5. Посуд , 20 наборів;

  6. Фарба – 10 банок;

  7. Килим – 25 м;

  8. Плитка облицювальна – 40 м;

  9. Умивальники – 9 шт.;

  10. Мийка – 3 шт.;

  11. Тумбочка під мийку – 2 шт.;

За спонсорські кошти здійснено капітальний ремонт та заміна сантехніки в туалетних кімнатах та кухонних осередках груп «Сонечко» та «Калинка». Здійснено  ремонт коридорів та їх естетичне оформлення. Також за рахунок спонсорських коштів здійснювася ремонт пральної машини та мотокоси.

За бюджетні кошти в закладі придбано:

  • Електроплита;

  • Мило рідке

  • Дезінфікуючі засоби

  • Пральний порошок

Підключено бойлери для підігріву води в кожній групі та замінено труби водопостачання по групових кімнатах. Здійснено капітальний ремонт каналізаційної системи та системи водопроводу. Замінено вхідні двері до групи «Сонечко» та харчоблоку.

Упродовж року систематично проводились дні з облаштування території закладу. Повністю змінено концепцію квіткових клумб – висаджено 25 кущів туй, 8 кущів гібіскусу, 25 кущів лаванди, висіяно траву та висаджено декоративні квіти, 20 кущів смородини, малину, фруктові дерева.            Завдяки активній діяльності батьків, спонсорів, фінансуванню з сільського бюджету  матеріально-технічна база ЗДО «Веселка» с.Джулинка  у 2022-2023 навчальному році значно покращилась.

 

ІV. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоровя дітей та працівників закладу

                     Організація харчування та медичного обслуговування

  Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року № 298/227. Відповідно до штатного наш заклад дошкільної освіти укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування. Систематичний контроль за організацією харчування здійснювали сестра медична старша. Харчоблок та групи в повній мірі забезпечені кухонним інвентарем, посудом, обладнанням. Підсобний робітник кухні своєчасно подавала щомісячні та поточні заявки на продукти харчування відповідно до примірного чотиритижневого меню, затвердженого керівником  закладу та погодженого з Головним управлінням Держпродспоживслужби. До закладу приймали лише якісні продукти харчування і продовольчу сировину, за наявністю супровідних документів, які відповідали вимогам державних стандартів сертифіката якості, державні реєстри або висновок санітарно - гігієнічної експертизи, ветеринарні довідки. Умови зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини в  закладі задовільні, відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Сестра медична старша вчасно, за 30 хвилин до видачі їжі на групи, знімала пробу готових страв та робила запис про результати зняття кожної проби у Журналі бракеражу готової продукції. Видача готових страв на групи здійснювалась відповідно до графіка видачі їжі. Помічники вихователів дотримувались санітарних правил при отриманні їжі з харчоблоку: їжу отримували у промаркованому посуді з кришками, у спецодязі. Працівники харчоблоку  готували смачні страви відповідно до картотеки страв, меню-розкладу, дотримуючись технологій приготування страв. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Оснащення матеріально-технічної бази з організації харчування забезпечує оптимальні умови для прийому, зберігання, обробки і приготування продуктів харчування. Вартість харчування на сьогоднішній день складала 54. грн. для дітей дошкільного віку , що становить 60% від вартості харчування, 40% виплачується батьки. У закладі дошкільної освіти (ясла-садок» «Веселка» с.Джулинка протягом навчального року впроваджено систему аналізу небезпечних чинників та критичних точок контролю (НАССР). Працівниками держпродспоживслужби розроблено паспорт харчоблоку закладу освіти, згідно якого поетапно здійснюється покращення його санітарно-технічного стану. Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Ведеться постійний контроль за виконанням відповідних норм. Щоквартально аналізується стан харчування дітей в ЗДО. У закладі наявні накази про організацію харчування, бракераж, безпеку, про дотримання норм харчування. Постійно здійснюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання харчоблоку, миття посуду, технології приготування їжі, термінів реалізації продуктів харчування.   Постійний контроль  за правильною організацією харчування здійснюється директором та сестрою медичною старшою. Аналіз виконання натуральних норм харчування  дітей закладу показав, що денні норми харчування виконувались з незначним відхиленням у межах допустимого Причиною невиконання норм є зростання  цін упродовж року

   На достатньому рівні ведеться медичне обслуговування. Головним завданням роботи медичного персоналу є дотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщенні і на території, особливо зважаючи на актуальність загрози погіршення епідеміологічної ситуації в Україні та з метою попередження поширення коронавірусної інфекції проведення оздоровчо-профілактичної роботи кожного дня та організації харчування з дотриманням вимог НАССР. Планомірно проводяться антропометричні виміри дітей віку - 1 раз у квартал, а влітку кожен місяць. Проводиться огляд дітей на педикульоз один раз на 10 днів. Хочеться звернути увагу на те, що вихователі працюють у тісному контакті із медичним персоналом закладу по оздоровчо-профілактичній роботі,  проведено ряд переглядів різних форм роботи з фізичного розвитку, а саме: ранкова гімнастика, гімнастика пробудження, коригуюча гімнастика, організація фізичних занять на свіжому повітрі. Під контролем адміністрації залишається і медичне обслуговування педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу. Двічі на рік працівники проходять поглиблений медогляд. Основними завданнями медичної служби є постійний контроль за станом здоров’я дітей;  здійснення контролю за організацією та якістю харчування; дотримання раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження; контроль за дотримання санітарно-гігієнічних вимог; проведення санітарно-просвітницької роботи; медико-педагогічний контроль за станом фізкультурно-оздоровчої роботи. З огляду на події сьогодення (пандемія коронавірусу), медична служба отримала додаткове навантаження: щоранку проводиться температурний скринінг працівників закладу з обов’язковою фіксацією результатів, контролюється температурний скринінг в групах, який проводять вихователі що чотири години, забезпечується неухильний контроль за дотриманням всіх протиепідемічних норм (засоби індивідуального захисту, обробка рук та поверхонь антисептичними та дезінфікуючими засобами тощо). Одним з найважливіших завдань медичної служби є постійний контроль за станом здоров’я дітей, аналіз захворюваності проводиться щомісячно, в кінці року підбиваються підсумки. В закладі постійно проводяться профілактичні заходи задля зниження рівня захворюваності вихованців: контроль за станом здоров’я дітей; ретельний ранковий фільтр; активний руховий режим; система загартування; профілактичні бесіди з батьками щодо здорового способу життя.

   Удосконаленню системи фізичного виховання в ЗДО сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців. В закладі працює інструктор з фізкультури Ганна Фурман. Систематично проводяться: фізкультурні заняття, щоденні прогулянки, організовується активний руховий режим, проводяться фізкультурні свята та розваги, розроблена система загартування, починаючи з раннього віку дітям прищеплюються культурно-гігієнічні навички, проводяться заняття та бесіди валеологічного змісту. 

                                 Безпека життєдіяльності дітей

  Педагогічним колективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. У річному плані роботи в розділі «Охорона життя і здоров’я дошкільників» розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму. Під час підготовки до «Тижня безпеки дитини» проведено ряд заходів: перевірено наявність усіх документів системи цивільного захисту в ЗДО; перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності; підготовлено матеріали за розділами «Дитина і природа», «Школа екстремальних ситуацій», «Вогонь – друг, вогонь - ворог», «Небезпека поруч», «Здоров’я дошкільнят» тощо; перевірено стан електричного, опалювального обладнання, приміщень та території, стан пожежних щитів та пожежного обладнання; перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків; оформлено куточки «Забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку», «Хай дитина знає кожна – жартувати з вогнем не можна», «Стресова ситуація. Уміння швидко приймати рішення» в кожній віковій групі; підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків на тему: «Надзвичайна ситуація очима дітей»; перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті; підготовлено конспекти заходів з фізичної культури, перевірено стан спортивного обладнання. Інформація висвітлена на сайті закладу. Вихователі у  вайбері-спільнотах для батьків вихованців розміщували цікаву інформацію з питань безпеки дитини: розвивальні мультфільми, відео-заняття, консультації, онлайн  поради , памятки.

   Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітнього процесу якостей свідомого і обовязкового виконання  правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

   Протипожежна безпека у закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. У закладі розроблено плани евакуації дітей та працівників на випадок пожежі. Заклад забезпечений необхідними засобами пожежогасіння.

   Проведена педагогами закладу систематична робота по запобіганню випадків травматизму дала свої результати. Випадків дитячого травматизму у 2022-2023 н.р. не зафіксовано.

 

Моральне та матеріальне заохочення педагогічних працівників

 У 2022 році педагогічні працівники отримали щорічну грошову винагороду у відповідності до ст.57 Закону України «Про освіту» та згідно з Положенням Колективного договору. Протягом року колекти закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Веселка» с.Джулинка був відзначений грамотами та подяками відділу освіти, культури і спорту та Джулинської сільської ради.

V. Форми та результати взаємодії з громадськістю

   ЗДО «Веселка» с.Джулинка є активними учасниками волонтерської діяльності. З початку повномасштабного російського вторгнення українські військові продовжують протистояти ворогу. Зі свого боку, ми, в тилу, намагаємося забезпечити їх всім необхідним, аби полегшити становище наших захисників. Кожен працівник ЗДО не стоїть осторонь, а з перших днів війни допомагає військовим ЗСУ та переселенцям.  

  У закладі дошкільної освіти функціонує батьківський актив. Рішення приймаються на загальних зборах трудового колективу, батьків та громадськості, загальних батьківських зборах.

   Ми розуміємо, що для активного залучення батьків до роботи ЗДО, необхідно активно пропагувати свою діяльність, висвітлювати будні із життя закладу. Тому велику увагу приділяємо формуванню іміджу закладу через реалізацію роботи на сайті закладу, Viber-групах, групі закладу у мережі Facebook.

  Висловлюю слова щирої вдячності працівникам ЗДО, батькам наших вихованців за матеріальну підтримку та допомогу у вирішенні поточних, нагальних питань.

   Поступове осучаснення розвивального середовища закладу, його розвиток можливий тільки за умов засвоєння нововведень, бачення власної перспективи розвитку, плідної співпраці всіх учасників освітнього процесу.

   Будемо і надалі працювати над упровадженням державних стандартів дошкільної освіти відповідно сучасним тенденціям підготовки дошкільників до навчання в НУШ, створенням безпечних та комфортних умов для наших вихованців і забезпечення їм щасливого майбутнього.

   ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

З В І Т
директора закладу дошкільної освіти
(ясла-садок) «Веселка» с.Джулинка
Джулинської сільської ради
Думанської Ганни Віталіївни
  за 2021 - 2022 навчальний рік 
перед педагогічним колективом та громадськістю

ПРОТОКОЛ №1
загальних зборів колективу
закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Веселка» с.Джулинка
Джулинської сільської ради 

Звіт директора ЗДО "Веселка"

Яценко О.І. перед колективом та громадськістю за 2020-2021 навчальний рік

Звіт директора ЗДО "Веселка"

Яценко О.І. перед колективом та громадськістю за 2019-2020 навчальний рік

bottom of page